Na co zwracać uwagę przy wyborze butli gazowej?

butla gazowa

butla gazowaZakup butli gazowej jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukamy ekonomicznych i wszechstronnych źródeł energii. Mogą one służyć jako element grzewczy zarówno w gospodarstwach domowych, jak i podczas wyjazdów turystycznych oraz biwaków. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca, a ich posiadanie nie jest obwarowane wieloma uciążliwymi formalnościami. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach przy wyborze odpowiedniej butli z gazem płynnym.

Każdemu bezpiecznie i wygodnie

Gaz płynny użytkowany w sposób nieprawidłowy może być groźny dla otoczenia, dlatego ważne jest, by butla z gazem była odpowiednio zabezpieczona. Kupując butlę zapytaj sprzedawcy, czy pojemnik został wyposażony w specjalną uszczelkę przy zaworze, która zapobiega ulatnianiu się gazu. Ważne jest to, aby do zabezpieczenia butli doszło już w trakcie jej napełniania w rozlewni. Ponadto butle powinny być wykonane z wyjątkowo wytrzymałej stali, spełniać regulowane przez prawo normy bezpieczeństwa, a także mieć stosowne oznaczenia kolorystyczne informujące o przechowywaniu substancji łatwopalnej (pojemniki z taką zawartością są czerwone). Podłączenie butli nie może przysparzać problemów, a gromadzony w nim gaz musi być wysokiej jakości.

Kupujący powinien otrzymać od sprzedawcy instrukcje dotyczące tego, jak bezpiecznie używać pojemników. Warto też sprawdzić, czy wszystkie te informacje nie znajdują się na stronie internetowej firmy. Wielu dostawców w swoich serwisach zamieszcza zalecenia związane ze stosowaniem butli z gazem, a także opisuje szczegółowo, w jaki sposób je zabezpieczono.

Każdemu według potrzeb

Na rynku dostępne są butle gazowe o zróżnicowanej pojemności, dlatego warto korzystać z oferty tych sprzedawców, którzy dają nam możliwie jak najszerszy wybór. Na przykład dostawca gazu Gal-Gaz sprzedaje butle o pojemności: 5 kg, 11 kg i 33 kg. To pozwala dokonać wyboru takiej butli, która będzie spełniała nasze oczekiwania i odpowiadała konkretnym potrzebom. Właścicielom pieców gazowych zaleca się, żeby zaopatrywali się w większe egzemplarze. Natomiast butle o mniejszej pojemności są bardzo praktyczne w trakcie różnych wyjazdów turystycznych, gdy chcemy skorzystać z kuchenki turystycznej, ponieważ nie zajmują dużo przestrzeni i można je przewozić nawet w plecaku. Małe butle gazowe używane są też często podczas grilli.