Zielone trendy – poznaj najmodniejsze kwiaty doniczkowe

kwiaty doniczkowe

Rośliny doniczkowe od zawsze gościły w naszych domach. Ciężko znaleźć mieszkanie, w którym nie byłoby tego zielonego akcentu ożywiającego wnętrze. Ale odkąd zostaliśmy zamknięci w naszych czterech kątach, po prostu jeszcze bardziej łakniemy być blisko natury. Sprawdź jakie ciekawe kwiaty doniczkowe goszczą we współczesnych wnętrzach. Zaczniemy od bardzo niezwykłej rośliny, okrzykniętej rośliną roku 2021. A jest nią maranta. Dlaczego jest tak niezwykła? Jest to modny kwiat doniczkowy o wspaniałych właściwościach. Przede wszystkim poprawia samopoczucie i roztacza dobrą energię. Poza tym przy dużej wilgoci powietrza na jej liściach pojawiają się kropelki – tym samym może przewidzieć deszcz. Najpopularniejszą odmianą jest Maranta Leuconeura Fascinator Tricolor, na jej liściach zobaczymy charakterystyczny wzór w dwóch odcieniach zieleni oraz jaskrawo różowych barwach.

Filodendron to roślina doniczkowa do domu, która często mylona jest z tak popularną w ostatnim czasie monsterą. Nic dziwnego, gdyż należy do tej samej rodziny pnączy. Gatunków tej rośliny jest dość sporo, ale najpopularniejszą odmianą do uprawy w domu jest Filodendron Pnący, który charakteryzuje się ciemnozielonymi, sercowatymi liśćmi. Będzie stanowił ciekawą ozdobę przestronnego salonu. Najzdrowsze rośliny doniczkowe w mieszkaniu to te, które mają korzystny wpływ na otoczenie.

Filodendron oczyszcza powietrze, więc zalicza się do tej grupy

Dracena to roślina doniczkowa idealna dla osób zapracowanych, jako że nie wymaga dużej troski i uwagi. Jest ceniona za smukłe ozdobne liście oraz ładny pokrój. Jej wysokość może sięgać nawet do kilku metrów. Jak w przypadku innych roślin i tutaj można wymienić wiele gatunków. Odmiany draceny, które sprawdzą się jako rośliny doniczkowe do domu to dracena wonna, obrzeżona oraz Sandera.

Na koniec roślina doniczkowa niegdyś popularna, trochę zapomniana, teraz powracająca do łask. A mowa tutaj o paproci. Charakteryzuje się intensywnym zielonym odcieniem, który działa odprężająco i relaksująco. Dodatkowo neutralizuje sygnały, które emitowane są z urządzeń elektrycznych, więc będzie świetna w biurze lub salonie.

Najlepsze rośliny doniczkowe, które warto uprawiać w domu to te, które nie wymagają codziennej i intensywnej pielęgnacji. Będą stanowić świetną ozdobę Twojego salonu, a Ty nie będziesz musiała poświęcać im sporo czasu. Chyba, że jesteś osobą, która uwielbia zajmować się roślinami – wtedy możesz wybrać te bardziej wymagające, które odpowiadają Twoim gustom.