Aranżacja pokoju dla dziewczynki

pokoj dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego to przyjemny obowiązek, ale też dość trudne zadanie. Ogromny wybór kolorów, mebli i dodatków często spędza sen z powiek. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziewczynki, jesteś w dobrym miejscu.

Kolory w pokoju dla dziewczynki

Urządzając pokój dla dziewczynki rodzice często wybierają kolor różowy do jego aranżacji. I nie ma w tym nic złego, aczkolwiek istnieją inne kolory, które polubi nasza córka. Pokój dziewczynki może zostać skąpany w następujących kolorach: biel, szarość, mięta, beż, błękit, fiolet czy nawet turkus. Wybór kolorystyki wpłynie na ogólne samopoczucie, naukę oraz sen.

Czym należy się kierować wybierając kolor do pokoju dziewczynki? Przede wszystkim charakterem naszego dziecka oraz samym wnętrzem. Zasada mówi, że w małych, niedoświetlonych pomieszczeniach należy skupić się na jasnej kolorystyce. W większym pokoju możemy bardziej poszaleć z kolorem czy nawet wzorami.

Dodatki

Projekt pokoju dla dziewczynki powinien również uwzględniać wszelkie dodatki i dekoracje. Pamiętajmy jednak, że pokój dziecięcy jest już pełen zabawek, książeczek czy gier, dlatego nie należy przesadzić z dodatkami. Dodatkami mogą być dekoracyjne poduszki, nowoczesne oświetlenie, dywanik dziecięcy dopasowany do rozmiarów pomieszczenia i potrzeb dziecka, ramka na zdjęcia czy narzuta na łóżeczko. Czasem nie trzeba wiele, by stworzyć magiczne i przytulne miejsce dla dziecka.

Ściany w pokoju dla dziewczynki

Ściany w pokoju dziecięcym warto pokryć jasną pastelową farbą. Ponieważ jasne ściany częściej się brudzą, można połączyć ze sobą dwie barwy – dolną część ściany pokryć ciemniejszym kolorem, górną natomiast jaśniejszym odcieniem. Nie zaleca się przyklejania tapet z motywem ulubionych postaci dzieci, gdyż za jakiś czas tapeta może się dziecku znudzić. Lepiej zatem postawić na uniwersalne rozwiązania i zakupić na przykład plakaty.

Ścianę w pokoju dla dziewczynki można udekorować kolorowymi, tiulowymi pomponami, zawiesić barwne girlandy czy zawieszki. Wiszące półki o ciekawym kształcie również idealnie się sprawdzą jako dekoracja lub jako miejsce do przechowywania zabawek. Jak widać istnieje wiele sposobów na dekorację pustej ściany w dziecięcym pokoiku.

Najczęściej aranżacja pokoju dla dziewczynki zostaje wykonana w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Są to style, które charakteryzują się prostotą, minimalizmem oraz oszczędnością w dodatkach. Styl skandynawski to jasne, pastelowe kolory, natomiast w pokojach w stylu nowoczesnym znajdziemy proste meble o gładkich frontach.