Co jest najważniejsze w aranżacji łazienki?

wystroj lazienki

Łazienka jest jednym z najintymniejszym pomieszczeniem w domu. Dzięki odpowiedniej aranżacji możemy sprawić, że miejsce to uzyska inny wymiar. Aby osiągnąć zadawalający efekt i stworzyć designerską łazienkę, należy skupić się na detalach i umiejętnie połączyć wszystkie elementy wykończenia.

Płytki do łazienki i aranżacje

Ze względu na to, że na rynku dostępnych jest wiele wzorów oraz kolorów płytek ceramicznych, ciężko zdecydować się na konkretny model. Nowoczesne łazienki to te, które podążają za duchem aktualnych trendów. Więc jeśli marzy ci się stylowe wnętrze, postaw na duże płytki łazienkowe, których wymiary mieszczą się w granicach ok. 30×60 cm.

Na uwagę zasługują płytki imitujące drewno, idealna alternatywa dla tych, którym podoba się ten materiał we wnętrzach. Drewno jest ponadczasowe i świetnie komponuje się z białymi umywalkami czy wannami.

Umeblowanie

Meble do łazienki to jeden z najważniejszych elementów w aranżacji. Najwięcej uwagi poświęcamy przy wyborze wanny, prysznica, umywalki i WC, gdyż jest to główne wyposażenie tego pomieszczenia. Często zastanawiamy się, co będzie lepsze wanna czy prysznic – tutaj trzeba odnieść się do naszych indywidualnych potrzeb. Umeblowanie może spędzić sen z powiek, szczególnie, gdy łazienka jest mała.

Małe łazienki z prysznicem będą wyglądały stylowo i elegancko, jeśli zdecydujemy się na prysznic typu walk-in. Odpływ liniowy wykończony płytkami wygląda bardzo minimalistycznie, pozwala pozbyć się barier i optycznie powiększyć małą łazienkę.

Aranżacja łazienki z wanną sprawdzi się w wysokich i przestronnych pomieszczeniach. Ostatnim czasem hitem są wanny wolnostojące, które są tak uniwersalne, że sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i klasycznych.

To, co warto przemyśleć to półki i szafki, w których można przechowywać kosmetyki oraz środki czystości. Dużą popularnością cieszą się półki w formie drabiny, na których można ułożyć ręczniki, kosmetyki, czy małą roślinność.

Armatura

Armatura łazienkowa to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy aranżacji łazienki. Bogata oferta daje nam wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Oprócz różnorodnych kształtów, warto przemyśleć także jej kolor. Czarna armatura do łazienki lub nawet ta o złotym kolorze nada wyjątkowego charakteru każdej łazience.

Nie ważne, czy czeka cię aranżacja łazienki w bloku, czy nowym domu warto zwrócić uwagę na detale, które stanowią świetne dopełnienie. Ręczniki, dozowniki, mydelniczki, szczotki do WC – to wszystko również wpływa na piękną aranżację łazienki.