Jak „pozbyć się” kabli ?

ukrycie kabli

Wraz z rozwojem technologii w naszych domach możemy znaleźć coraz więcej elektronicznych sprzętów, które wymagają podłączenia do sieci. Efektem tego w naszym mieszkaniu pojawiają zwoje nieestetycznie wyglądających kabli i przewodów. Poniżej podamy kilka sposobów na wiszące kable.

Przewody schowane w ścianie

Jak zamaskować kable w ścianie? Jest to jedno z najbardziej angażujących rozwiązań, gdyż wiąże się z kilkoma utrudnieniami. Musimy wykłuć w ścianie koryto umieścić tam przewody , zamaskować i zagipsować ścianę/ Dlatego najlepiej zaplanować to w trakcie remontu. Co więcej, w takiej sytuacji musimy wiedzieć, gdzie będzie znajdował się sprzęt RTV, ponieważ koniecznym jest przeprowadzenie specjalnego tunelu w ścianie bądź płycie gipsowej. To dobre rozwiązanie jeśli chcemy powiesić telewizor na ścianie. Wadą tego rozwiązania może być bałagan i ograniczony dostęp do kabli w przyszłości.

Organizery na kable

Nie wszystkie kable można ukryć w ścianie i nie wszystkie urządzenia mogą być bezprzewodowe. Dlatego warto zadbać o odpowiednią organizacje kabli. Możesz je spiąć i ukryć za meblami, możesz je również poprzypinać do tylnych frontów szafek. Dobrym sposobem okażą się także organizery na kable, które można przymocować do szafki klejem. Organizery będą widoczne, ale kable posegregowane.

Listwy maskujące

Jeśli zastanawiasz się jak schować kable to świetnym sposobem jest użycie specjalnych listew określanych inaczej jako maskownice. Zamontowanie takiej listwy jest bardzo proste. Warto też wspomnieć, że maskownice można też malować, więc mogą przybrać taki sam kolor jak ściana.

Kreatywna dekoracja

Nie jest to rozwiązanie, którym dosłownie pozbędziemy się kabla tak, że będzie on niewidoczny. Wręcz przeciwnie, tworzymy z niego kompozycje, które będą stanowiły dekoracje ściany. To genialny sposób, aby nadać wnętrzu niecodziennego i charakterystycznego stylu. Poza tym widoczne okablowanie jest znakiem rozpoznawczym industrialnego stylu. Jako inspiracja mogą posłużyć ci zdjęcia znalezione w Internecie.

Listwy przypodłogowe

Wiele modeli listew przypodłogowych po wewnętrznej stronie ma ukryte miejsce, które dają możliwość ukrycia kabli. Takie funkcjonalne listwy przypodłogowe to naprawdę estetyczne rozwiązanie, jeśli posiadamy w domu zbyt małą ilość gniazdek i musimy zainwestować w przedłużacze.

Powyższe sposoby pokazują, jak ukryć kable od telewizora i innych urządzeń. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się schludną oraz atrakcyjną ścianą.