Kiedy do pokrycia dachu wybrać blachodachówkę?

blachodachowka

blachodachowka

Budując nowy dom, stajesz przed wieloma wyborami, np. jakie pokrycie dachu sprawdzi się najlepiej. Firmy dekarskie wykonują dachy pokryte dachówką ceramiczną, dachówką betonową, papą termozgrzewalną lub blachodachówką, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Kiedy więc do pokrycia dachu najlepiej sprawdzi się blachodachówka oraz jakie są jej najważniejsze atuty? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

Kiedy sprawdzi się blachodachówka?

Choć kiedyś blachodachówka była wybierana znacznie rzadziej i tylko w przypadku konkretnych obiektów, dziś się to zmienia. Nowoczesne rozwiązania i metody sprawiają, że coraz więcej osób docenia zalety tego rodzaju pokrycia. Krycie dachów blachodachówką sprawdza się w wielu przypadkach, a szczególnie w sytuacji, gdy:

  • dach ma mniejszą nośność lub słabszą konstrukcję więźby dachowej,
  • dach ma mniejszy kąt nachylenia i częściej zalega na nim śnieg lub woda,
  • szukasz tańszego rozwiązania – blachodachówki cechują się znacznie niższą ceną w porównaniu np. do dachówek ceramicznych,
  • szukasz pokrycia, które będzie odporne nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne i korozję.

Jakie zalety mają dachy z blachodachówki?

Wykorzystanie blachodachówek to rozwiązanie, które wyróżnia się wieloma atutami, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcji praktycznej. Dostępne są one w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach do wyboru. Dzięki temu z łatwością znajdziesz wśród nich modele, które odpowiedzą Twojemu gustowi, a także pięknie skomponują się z resztą elewacji. Ponadto ten rodzaj pokrycia:

  • jest bardzo odporny na trudne warunki zewnętrzne,
  • nie ulega korozji, odkształceniom czy odbarwieniom,
  • nie wymaga szczególnej pielęgnacji ani impregnacji,
  • jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania czy pęknięcia,
  • jest łatwy w montażu i naprawie,
  • ma trwałą powłokę.

Dzięki temu masz pewność, że blachodachówki będą Ci służyć przez wiele lat, a jednocześnie nie będą wymagały od Ciebie dużego nakładu pracy czy regularnego wzywania fachowców do ich naprawy.

Inne rodzaje pokrycia dachu

Renomowane firmy dekarskie, takie jak Solidny Dekarz, zapewniają szeroką ofertę usług, wśród których znajdziesz krycie dachu różnymi metodami. Poza blachodachówkami – szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych – najczęściej wykorzystywane są dachówki ceramiczne lub betonowe. Jeśli natomiast stawiasz budynek, który ma całkiem płaski dach, najlepszym rozwiązaniem jest położenie na nim nowoczesnej papy termozgrzewalnej. Niezależnie od wyboru, dobry fachowiec sprawi, że będziesz cieszyć się doskonałym stanem swojego dachu przez wiele kolejnych lat.