Modne i nowoczesne umywalki

umywalka

Łazienka jest znaczącym miejscem w każdym domu. To pomieszczenie, które zazwyczaj jako pierwsze odwiedzamy tuż po przebudzeniu – musi więc być zaaranżowane w taki sposób, abyśmy czuli się w nim dobrze i przyjemnie.

Przestrzeń umywalkowa jest bardzo istotna, gdyż to przy niej zaczynamy każdy dzień, robimy makijaż, myjemy twarz czy zęby. Musi więc być to przestrzeń wygodna, funkcjonalna a zarazem wpasować się we wnętrze.

Kształt umywalki

Przy wyborze umywalki warto przeanalizować nasz tryb życia oraz nasze przyzwyczajenia. Rozmiar gra tutaj kluczową rolę. Umywalka do małej łazienki powinna mieć kompaktowy rozmiar, w większych przestrzeniach warto postawić na większe umywalki lub umywalki podwójne.

Jeśli chodzi o kształt, do dyspozycji mamy umywalki prostokątne, okrągłe, kwadratowe, owalne lub narożne. Modele okrągłe są bardziej dekoracyjne, prostokątne zaś sprawdzą się w małych i wąskich łazienkach.

Sposób i miejsce mocowania umywalki

Nowoczesne umywalki wpuszczane w blat

Ponieważ wszystkie elementy umywalki wpuszczane są w blat daje to więcej otwartej przestrzeni niż w przypadku umywalki nablatowa. Odnajdą się idealnie w małych łazienkach. Dodatkowo do takiej umywalki łatwiej jest dobrać baterię – sprawdzi się bateria ścienna lub stojąca (w obrębie umywalki lub na blacie). Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy jednolitą powierzchnie, jednak należy pamiętać, że taka umywalka wymaga montażu wodoodpornego blatu, gdyż nie posiada ona brzegów, które oddzielałyby nieznaczenie blat od umywalki.

Nowoczesne umywalki nablatowe

Umywalka nablatowa będzie idealna dla tych, którzy lubią mieć najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Ponieważ zostaje umieszczona na blacie nadaje wyrazisty akcent wnętrzu. Jest synonimem nowoczesności, dlatego najczęściej spotykana jest we współczesnych wnętrzach. Decydując się na umywalkę nablatową, warto zastanowić się nad jej kształtem. Do dyspozycji mamy umywalki okrągłe, prostokątne, owalne czy kwadratowe.

Umywalka meblowa

Umywalka z szafką jest doskonałym sposobem na oszczędzenie miejsca w łazience. Jest to połączenie funkcjonalności z eleganckim wyglądem. Ponadto sprawdzi się idealnie, kiedy i tak planujemy zakup szafki. Wadą tego rozwiązania jest to, iż nie mamy wpływu na wybór kształtu i koloru takiej umywalki.

Umywalka wolnostojąca

Umywalka wolnostojąca charakteryzuje się bezkonkurencyjnym i eleganckim designem. Sprawdzi się przede wszystkim w dużych nowoczesnych łazienkach, gdzie wizualnie wysunie się na pierwszy plan. Są łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowej zabudowy w postaci np. szafki.