Tego nie może zabraknąć w Twojej łazience w 2021

trendy w lazience

Już dawno zostawiliśmy za sobą czasy, kiedy łazienka była miejscem do załatwiania najpilniejszych potrzeb. Obecnie jest to strefa, w której relaksujemy się i odprężamy po ciężkim dniu. I właśnie z tego względu pomieszczenie to powinno zostać zaaranżowane w przemyślany oraz interesujący sposób.

Jak powinna wyglądać nowoczesna łazienka? To pytanie z pewnością zadał sobie każdy, kto stanął przed aranżacją lub remontem tego pomieszczenia. Zobacz, jak powinny wyglądać najmodniejsze aranżacje łazienek 2021.

Naturalne drewno

2021 inspiruje się naturą oraz wszystkim tym, co ekologiczne i autentyczne. Z tego względu bardzo modne w tym roku stanie się naturalne drewno. Jednak jak wykorzystać je w łazience, gdzie praktycznie cały czas narażone będzie na wilgoć? Wystarczy zabezpieczyć je odpowiednio przed szkodliwym działaniem wody. Drewniane dodatki, meble czy drewniane deski na podłodze to hity tego sezonu. Szczególnie modne będzie jasne drewno z widocznym usłojeniem, które wprowadzi luksus do Twojej łazienki.

Kolorowy zawrót głowy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej ten rok to rok mocno powiązany z naturą, dlatego takie kolory będą też królowały w łazienkach. Odcienie beżu, intensywne kolory ziemi, te inspirowane wodą oraz świeżymi kwiatami. Jeśli mowa o kwiatach – nie występują one tylko w łagodnych odcieniach. Intensywne, soczyste barwy bez wątpienia ożywią wnętrze. Niech te kolory będą dodatkiem do Twojej nowoczesnej łazienki.

Płytki imitujące kamień

Gwarancją elegancji, szyku i ponadczasowego designu okażą się płytki imitujące kamień – w szczególności marmur. Możesz wykończyć nim zarówno podłogi jak i ściany, ale także pokusić się o kamienne umywalki czy wanny. Marmur jest ponadczasowy, dlatego zapraszając go do Twojej łazienki masz pewność, że nigdy nie wyjdzie z mody.

Ciemna armatura łazienkowa

Jeżeli zależy ci na tym, aby Twoja łazienka wyróżniała się na tle innych, postawa na ciemną lub całkiem czarną armaturę. Choć prezentuje się ona nieco surowo, nada Twojej łazience stylu oraz wyjątkowego wyrazu. Szczególnie świetnie będzie wyglądać na tle białych płytek.

Lustro

Okrągłe, prostokątne, kwadratowe lub te o nieregularnym kształcie? Jakie lustro wybrać, aby modna łazienka spotkała się z trendami roku 2021? Odpowiedź jest prosta – obecnie stawiamy na duże, okrągłe lustra łazienkowe. Sprawdzą się one szczególnie w przypadku aranżacji małej łazienki, gdyż optycznie powiększą pomieszczenie oraz wniosą odrobinę łagodności.