Urządzamy home office – czego nie może w nim zabraknąć?

Home office to już niemalże standard dla wielu z nas. W ciągu ostatnich miesięcy wielu pracodawców zdecydowało się wysłać swoich pracowników do domu, co niewątpliwie wymusiło w pewien sposób na nich zorganizowanie przestrzeni pomocnej w skupieniu się, a co za tym idzie – należytym wykonywaniu swoich obowiązków. O czym należy pamiętać, aby wpisać się w te założenia? Podpowiadamy.

Biuro w domu – wygospodaruj przestrzeń do pracy

Jednym z najważniejszych aspektów na których należy się skupić urządzając domowe biuro jest to, aby wygospodarować odpowiednią ilość miejsca do tego, aby móc postawić biurko i niezbędne meble. Pamiętajmy o tym, aby było ono odpowiednio nasłonecznione. Dobrze, jeśli mebel stanie w możliwie jak najbardziej zacisznym miejscu np. w sypialni. Jeśli nie jest to możliwe, ustawmy go w salonie. Istotne jest to, aby je odpowiednio wydzielić od strefy wypoczynkowej. Pomocne w tym będą między innymi ścianki ażurowe. Można je wykonać za pomocą lameli ściennych – tym sposobem nie zabieramy dużej ilości metrażu, wprowadzamy do pomieszczenia nieszablonową dekorację, jak również nie zabieramy dostępu do naturalnego światła. Nie zapominajmy także o wygodnym krześle, jak również dobrej jakości oświetleniu, które bardzo mocno przyczynia się do jakości naszej pracy.

Home office – sprzęt

Wielu pracodawców daje pracownikom sprzęt na którym muszą świadczyć usługi, ale nie jest to standardem. Jeśli nie mamy komputera czy też laptopa, zainwestujmy w taki, którego parametry będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Ważna jest także wygodna myszka, a w przypadku komputera – klawiatura. Nie bez znaczenia pozostaje także rola organizatora w którym będziemy mogli przechowywać notatki, czy też dokumenty, jak również różnego rodzaju akcesoria pomocne w sporządzaniu notatek etc.

Home office – kolorystyka i dekoracje

Aranżując przestrzeń dedykowaną pracy ważne jest to, aby wykorzystać maksymalnie jej potencjał. Pamiętajmy o tym, aby nie stawiać w niej na dużą ilość dekoracji, które tylko mogą niepotrzebnie nas rozproszyć. Nie bez znaczenia pozostaje także właściwa kolorystyka. Najlepiej jest postawić na neutralną, sprzyjającą koncentracji. Tutaj bardzo dobrze spisze się przede wszystkim klasyka gatunku, czyli biel. Mogą być także różnej maści beże oraz szarości i wszelkie odcienie zieleni. Zieleń uspokaja i wpływa na jakość samopoczucia. Podobnie jak rośliny, które można z powodzeniem wprowadzić do naszego domowego biura.