Wysuwane kosze cargo do szafek kuchennych

kuchnnia

Wysokie i głębokie szafki kuchenne – jak znaleźć w nich potrzebny przedmiot? Aby wydostać z nich rzecz, która znajduje się na samym końcu szafki, należy najpierw wyjąć wszystkie, które znajdują się z przodu. Gdzie tutaj funkcjonalność? Ale istnieje rozwiązanie tego problemu i są nim szafki typu cargo, które odmienią oblicze kuchennych mebli, sprawiając, że staną się bardziej praktyczne.

Co to jest kosz cargo?

Kosze cargo są rodzajem wyciągu z szufladami, które montowane są do dolnej szafki. Otwierając front szafki kuchennej wysuwają się jednocześnie wszystkie półki lub szuflady. Nie są to jednak tradycyjne półki, a kosze, które poruszają się na prowadnicach, dzięki czemu możemy sprawnie i cicho je wysuwać. Pamiętajmy jednak, żeby nie umieszczać cięższych rzeczy, ponieważ kosz będzie ciężej się wysuwał i szybciej się zużyje.

Komfort i estetyka

System cargo to duży komfort. Dzięki niemu nie musimy szukać przedmiotów ukrytych daleko z tyłu. Jednym ruchem otwieramy szafkę i wszystkie przedmioty znajdą się w zasięgu ręki. Mało, że jest to duża oszczędność miejsca i idealna forma przechowywania żywności, to jeszcze przyspiesza pracę w kuchni.

Cargo podblatowe

Cargo podblatowe jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Ponieważ stosuje się je, gdy nie ma możliwości umieszczenia tradycyjnej szafki bądź szuflady, sprawdzą się świetnie w przypadku małych kuchni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Tego typu szafki cargo mogą posiadać dwie półki lub jedną półkę i relingi na ściereczki.

Szafki cargo wysokie

Wysokie wyciągi to kolejny typ koszy cargo. Mamy tutaj wysoki front, za którym znajduje się zestaw regulowanych półek. Co ciekawe wysokie szafki cargo mogą posiadać nawet cztery poziomy półek. W konsekwencji są idealne, ponieważ można w nich przechowywać naprawdę dużą ilość suchego jedzenia lub przedmiotów gospodarstwa domowego.

Kosze cargo do szafek kuchennych – wady i zalety

Zaletą szafek cargo jest przede wszystkim wygodny i łatwy dostęp do całej zawartości szafki. Praktyczny sposób do przechowywania produktów oraz szybka i komfortowa praca w kuchni. Jedną z wad tego systemu jest cena – koszek cargo są droższe od tradycyjnych półek. Szafki cargo wysokie mają tendencję do opadania, więc od czasu do czasu trzeba je podregulować.

Podsumowując, kosze cargo to idealna alternatywa do tradycyjnych szafek i szuflad. Jednak czasem może być to kłopotliwy i zbędny bajer, za który trzeba drożej zapłacić i który po jakimś czasie trzeba wymienić lub podregulować.