Aranżacje pokoju dziecięcego w pastelach

pokoj dziecka

Rodzina niedługo się powiększy, pojawi się w niej nowy członek, a ty już planujesz aranżację pokoju dla maluszka. Pokój dziecka to przecież niezwykłe miejsce. To nie tylko sypialnia, ale również przestrzeń do zabaw. Odpowiedni kolor ścian jest kluczowym elementem aranżacji. Delikatne stonowane barwy pastelowe to hit ostatnich sezonów. Zachwycają nie tylko w kuchni, salonie czy sypialni, ale również w pokoju dziecięcym.

Barwy pastelowe – jak je ze sobą łączyć?

Najpopularniejsze barwy pastelowe do ścian to błękit, pudrowy róż, morela, mięta, turkus czy brzoskwinia. Nie są to kolory męczące, a przyjazne dla oka.

Jeśli decydujemy się na farby pastelowe warto zastosować dwa odcienie, które ze sobą współgrają. Na przykład, róż i szarość dla dziewczynki czy błękit i biel dla chłopczyka.

Na rynku dostępnych jest wiele pastelowych farb, ale jeśli chcemy stworzyć oryginalny odcień, możemy pokusić się o samodzielne stworzenie koloru. Wystarczy podstawowy kolor połączyć z bielą a otrzymamy jego pastelową wersję. Mieszając zielony, niebieski i biały otrzymamy jasny kolor seledynowy.

Meble do pokoju dziecięcego

Barwy pastelowe w pokoju dziecięcym idealnie komponują się z białymi, kremowymi, beżowymi i szarymi meblami. Ładnie łączą się również z przytulankami i dekoracjami dziecięcymi w tych odcieniach. Dobrym sposobem jest wykorzystanie mocniejszego odcienia bazowej farby pastelowej – będzie to bezpieczne i ładne połączenie. Wnętrze pokoju dziecięcego nie będzie się wtedy prezentowało tak monotonnie. Również drewniane meble dziecięce będą świetnie wyglądały na tle pastelowych ścian.

Pastele nie tylko na ścianie

Pastelowe barwy możemy zastosować również w dodatkach. Dekoracje pokoju dziecięcego takie jak poduszki, lampki, doniczki, kocyki będą stanowiły świetne dopełnienie dziecięcego raju. Piękne są również pastelowe stoliki czy krzesełka, które będą zachęcały do tego, by przy nich usiąść i porysować. Meble dziecięce, szafy czy komody w tych odcieniach również będą cieszyć oczy.

Używając pastelowych barw najważniejszy jest umiar. Więc jeśli zdecydujemy się na pastelowe ściany, bezpiecznym wyborem będą białe meble. Jeśli natomiast chcemy wnieść do pokoju dziecięcego pastele w postaci dodatków czy mebli, zdecydujmy się na inny stonowany kolor ścian, na przykład szarość czy biel.

Pokój dziecięcy w pastelach wygląda świeżo oraz lekko. Co więcej barwy te ułatwiają zasypianie, wprowadzają w dobry nastrój i dają pozytywną energię. Należy pamiętać, aby farby do pokoju dziecka były bezpieczne, nie uczulały i nie wywoływały podrażnień. Zwrócić należy uwagę, czy posiadają certyfikat hipoalergiczny.